SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Ovce clun forest


 

 

 

 

 

 

 

 

Základní charakteristika plemene:

Clun Forest je plemeno středního až většího tělesného rámce .Vyznačuje se raností, je plodné a odolné vůči nepříznivému počasí.Tělo zavalitého válcovitého tvaru, rovného hřbetu s mírně sraženou zádí. Barva hlavy a nohou tmavě hnědá, čelo kryté vlnou stejného zbarvení jako na těle. Na těle hustá bílá vlna polojemné struktury bez pesíků jiné barvy. Obě pohlaví bezrohá. Zvláštností plemene jsou výrazně  vzpřímeně postavené kratší uši. Bahnice se vyznačují dobrou mléčností a silným mateřským instinktem. Porody jsou snadné. Plemeno je chytré temperamentní a pevné konstituce ,paznehty jsou odolné proti nakažlivému kulhání. S tímto plemenem se dobře manipuluje, díky své odolnosti a přizpůsobivosti má nízké náklady na veterinární péči.

Užitkové zaměření:

Maso-mléčný užitkový typ vhodný k pastevnímu chovu, velmi adaptabilní i v extrémních podmínkách. Dobrá chodivost. Výborná schopnost konverze objemných krmiv. Maso libové, tmavé.

Hlavní směry šlechtění:

Komplexní zlepšování genetických vloh pro poskytování užitkovosti v pastevních podmínkách s důrazem zejména na zlepšení plodnosti a jatečné výtěžnosti. Plemeno je vhodné jak do mateřské pozice, tak otcovské pro užitkové křížení.

 

 

 

 

 


Zanechte komentář


XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa